V červnu 2023 budeme měnit HW platformu u všech našich služeb. Dojde k navýšení výpočetních výkonů CPU a veškerá disková pole budou provozována výhradně na NVME. Toto by mělo mít za následek další zrychlení Vašich projektů. V rámci tohoto budeme provádět i hlubší bezpečnostní audit a případnou aktualizaci služeb

Ohledně emailových služeb doporučujeme klientům implementaci DKIM a SPF, které již například Google začíná vyžadovat. Bohužel SPF nemůžeme implementovat automaticky u všech, a proto je nutné si implementaci vyžádat z Vaší strany.

Vážení zákazníci,

plošná vlna vysoce kapacitních DDoS útoků která zaplavila datová centra v ČR pokračuje nárazově i v průběhu dnešního dne. Bohužel i naši zákazníci se stávají terčem těchto útoků, ať už za účelem poškození chodu služeb, vydírání nebo jako kamuflážní součást kybernetických hrozeb.

Posledních 72 hodin čelí část našich zákazníků útokům o síle až 200 Gbit/s a 14 mpps. Platí, že problémy které se mohou vyskytnout se týkají primárně tranzitní zahraniční konektivity.

Situaci ve spolupráci s datovými centry a jejich dodavateli intenzivně řešíme a snažíme se co nejdříve zabránit dopadu na provoz vašich služeb.

Pokud pozorujete nějaké problémy, neváhejte nás prosím kontaktovat. Provedeme diagnostiku a případná dodatečná nápravná opatření.

Zrychlení služeb

Zhruba od konce prázdnin 2021 běží veškeré naše služby (sdílený webhosting/VPS atd.) na té nejvýkonější HW platformě, jakou lze aktuálně pořídit. Došlo tím k výraznému zrychlení všech služeb. V porovnání s konkurencí nyní patříme mezi nejrychlejší hostingy v ČR. Dále jsme optimalizovali PHP 7.4, doporučujeme tedy s Vašimi projekty přejít na tuto verzi PHP, dle našeho měření se načítání webu na PHP 7.4 urychlí minimálně o 10%.

Navýšení objemu dat u standardní varianty hostingu

Navýšení dat u standardní varianty sdíleného webhostingu na 5/5GB (aktuálně 3/4) pro všechny nové zákazníky při zachování ceny. Pro stávající zákazníky to samozřejmě platí také, stačí si o bezplatné navýšení napsat emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Změny u webmail řešení

Z historických důvodů provozujeme 3 varianty webmail rozhraní: Squirrel, Roundcube, Rainloop. Bohužel variantu Squirrel autoři dlouhodobě neudržují a proto z důvodu zastaralosti a bezpečnosti bude nahrazena variantou Roundcube. Na URL https://webmail.hostime.cz/ / https://webmail2.hostime.cz/ od 1.10.2021 tedy poběží webmail Roundcube, na https://webmail3.hostime.cz/ Rainloop. U varianty Roundcube doporučujeme uživatelům přepnutí vzhledu na Elastic (Nastavení - Uživatelské rozhraní). Tento vzhled je modernější, responzivní (lze používat na mobilu/tabletu) a také rychlejší. Varianta Rainloop jako jediná je komerční řešení webmailu s podporou, za nás tedy doporučujeme tuto variantu. Pokud cokoliv není jasné, obraťe se na podporu hostingu (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. / 777320277)

Níže zveřejňujeme informace k GDPR a ochraně osobních údajů.

  • Uchováváme pouze data o svých zákaznících, tudíž na ně máme právní důvod (například nelze vyžádat jejich výmaz)
  • Neuchováváme a nikdy jsme neuchovávali citlivé data
  • Nezasíláme, a nikdy jsme nezasílali žádné hromadné obchodní sdělení (tzn. jakékoliv nabídky zboží/služeb)
  • IT vybavení které používáme, splňuje nejvyšší možné bezpečnostní normy (šifrování dat, biometrické snímače přístupu, interní kamerové systémy v prostorách firmy pro evidenci vstupu, atd.)
  • K osobním údajům umožňujícím identifikovat zákazníka má přístup pouze jediná osoba (majitel firmy), ostatní technici/účetní/externí pracovníci/atp. pracují pouze s informacemi, které nejsou považovány za „osobní údaje“ a nelze dle nich klienta identifikovat
  • Ochrana dat (našich i klientů) a mlčenlivost pro nás byla a je vždy nejvyšší prioritou

Vážení klienti/partneři,

informujeme Vás, že od 1.1.2018 dochází k úpravám cen servisních činností poskytované naší společností nad rámec hostingových služeb (odvirování/opravy webů, programátorské práce, vícenásobná obnova dat, individuální úpravy VPS, atd.):

  • Základní hodinová sazba (PO-PÁ 8-18) ... 600,-/hod.
  • Hodinová sazba mimo základní pásmo a v řežimu „Chci to ihned“ … 900,-/hod.
  • Řešení serverových technologií (Linux/Windows server) … 900,-Kč/hod.

Uvedené ceny jsou bez DPH. Děkuji za pochopení.

microsite

Administrační rozcestník

Po zadání Vaší domény Vás automaticky přesměrujeme na Váš administrační rozcestník:

 

Hostingová podpora

8 - 22 hod. (dohled nonstop)

pište na:
podpora@hostime.cz

případně volejte na:
+420 777 320 277