Zrychlení služeb

Zhruba od konce prázdnin 2021 běží veškeré naše služby (sdílený webhosting/VPS atd.) na té nejvýkonější HW platformě, jakou lze aktuálně pořídit. Došlo tím k výraznému zrychlení všech služeb. V porovnání s konkurencí nyní patříme mezi nejrychlejší hostingy v ČR. Dále jsme optimalizovali PHP 7.4, doporučujeme tedy s Vašimi projekty přejít na tuto verzi PHP, dle našeho měření se načítání webu na PHP 7.4 urychlí minimálně o 10%.

Navýšení objemu dat u standardní varianty hostingu

Navýšení dat u standardní varianty sdíleného webhostingu na 5/5GB (aktuálně 3/4) pro všechny nové zákazníky při zachování ceny. Pro stávající zákazníky to samozřejmě platí také, stačí si o bezplatné navýšení napsat emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Změny u webmail řešení

Z historických důvodů provozujeme 3 varianty webmail rozhraní: Squirrel, Roundcube, Rainloop. Bohužel variantu Squirrel autoři dlouhodobě neudržují a proto z důvodu zastaralosti a bezpečnosti bude nahrazena variantou Roundcube. Na URL https://webmail.hostime.cz/ / https://webmail2.hostime.cz/ od 1.10.2021 tedy poběží webmail Roundcube, na https://webmail3.hostime.cz/ Rainloop. U varianty Roundcube doporučujeme uživatelům přepnutí vzhledu na Elastic (Nastavení - Uživatelské rozhraní). Tento vzhled je modernější, responzivní (lze používat na mobilu/tabletu) a také rychlejší. Varianta Rainloop jako jediná je komerční řešení webmailu s podporou, za nás tedy doporučujeme tuto variantu. Pokud cokoliv není jasné, obraťe se na podporu hostingu (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. / 777320277)

Níže zveřejňujeme informace k GDPR a ochraně osobních údajů.

  • Uchováváme pouze data o svých zákaznících, tudíž na ně máme právní důvod (například nelze vyžádat jejich výmaz)
  • Neuchováváme a nikdy jsme neuchovávali citlivé data
  • Nezasíláme, a nikdy jsme nezasílali žádné hromadné obchodní sdělení (tzn. jakékoliv nabídky zboží/služeb)
  • IT vybavení které používáme, splňuje nejvyšší možné bezpečnostní normy (šifrování dat, biometrické snímače přístupu, interní kamerové systémy v prostorách firmy pro evidenci vstupu, atd.)
  • K osobním údajům umožňujícím identifikovat zákazníka má přístup pouze jediná osoba (majitel firmy), ostatní technici/účetní/externí pracovníci/atp. pracují pouze s informacemi, které nejsou považovány za „osobní údaje“ a nelze dle nich klienta identifikovat
  • Ochrana dat (našich i klientů) a mlčenlivost pro nás byla a je vždy nejvyšší prioritou

Vážení klienti/partneři,

informujeme Vás, že od 1.1.2018 dochází k úpravám cen servisních činností poskytované naší společností nad rámec hostingových služeb (odvirování/opravy webů, programátorské práce, vícenásobná obnova dat, individuální úpravy VPS, atd.):

  • Základní hodinová sazba (PO-PÁ 8-18) ... 600,-/hod.
  • Hodinová sazba mimo základní pásmo a v řežimu „Chci to ihned“ … 900,-/hod.
  • Řešení serverových technologií (Linux/Windows server) … 900,-Kč/hod.

Uvedené ceny jsou bez DPH. Děkuji za pochopení.

Z důvodu opakovaných robotických útoků, které způsobují přetížení serverů, je nutné do 1.12.2017 zabezpečit veškeré administrace OpenSource CMS typu Joomla/Wordpress/Drupal/... minimálně htaccess filtrem na povolené IP adresy. Toto zabezpečení (případně jiné, adekvátně technicky vhodné) považujeme v dnešní době za standard, tak jako zabezpečení všech formulářů adekvátní technologií. Více informací o možnostech například v článku zde. Pro CMS Joomla máme připraven script, který umožní dynamicky přidávat povolené IP adresy bez nutnosti FTP přístupu a zásahu webmastera. Stačí si jej písemně vyžádat (lze po úpravě využít i pro jiné CMS). Weby nezabezpečené k 1.12.2017 budou dočasně odstaveny z provozu, do vyřešení problému. Děkujeme za pochopení.

Od 12.9.2017 běží všechny naše hostingové servery pouze na SSD discích. Toto řešení přináší zvýšení rychlosti načítání Vašich webů.

microsite

Administrační rozcestník

Po zadání Vaší domény Vás automaticky přesměrujeme na Váš administrační rozcestník:

 

Hostingová podpora

8 - 22 hod. (dohled nonstop)

pište na:
podpora@hostime.cz

případně volejte na:
+420 777 320 277