Zrychlení služeb

Zhruba od konce prázdnin 2021 běží veškeré naše služby (sdílený webhosting/VPS atd.) na té nejvýkonější HW platformě, jakou lze aktuálně pořídit. Došlo tím k výraznému zrychlení všech služeb. V porovnání s konkurencí nyní patříme mezi nejrychlejší hostingy v ČR. Dále jsme optimalizovali PHP 7.4, doporučujeme tedy s Vašimi projekty přejít na tuto verzi PHP, dle našeho měření se načítání webu na PHP 7.4 urychlí minimálně o 10%.

Navýšení objemu dat u standardní varianty hostingu

Navýšení dat u standardní varianty sdíleného webhostingu na 5/5GB (aktuálně 3/4) pro všechny nové zákazníky při zachování ceny. Pro stávající zákazníky to samozřejmě platí také, stačí si o bezplatné navýšení napsat emailem na podpora@hostime.cz.

Změny u webmail řešení

Z historických důvodů provozujeme 3 varianty webmail rozhraní: Squirrel, Roundcube, Rainloop. Bohužel variantu Squirrel autoři dlouhodobě neudržují a proto z důvodu zastaralosti a bezpečnosti bude nahrazena variantou Roundcube. Na URL https://webmail.hostime.cz/ / https://webmail2.hostime.cz/ od 1.10.2021 tedy poběží webmail Roundcube, na https://webmail3.hostime.cz/ Rainloop. U varianty Roundcube doporučujeme uživatelům přepnutí vzhledu na Elastic (Nastavení - Uživatelské rozhraní). Tento vzhled je modernější, responzivní (lze používat na mobilu/tabletu) a také rychlejší. Varianta Rainloop jako jediná je komerční řešení webmailu s podporou, za nás tedy doporučujeme tuto variantu. Pokud cokoliv není jasné, obraťe se na podporu hostingu (podpora@hostime.cz / 777320277)