problém s maily na seznam.cz

Pravděpodobně podobnou záležitost, jako my před dvěma dny, aktuálně řeší seznam.cz. Je vidět, že útočníci si nevybírají dle velikosti, a jsou schopni odstavit jakýkoliv systém. Pokud se Vám tedy v průběhu včerejšího, nebo dnešního dne vrátily nedoručitelné emaily ze seznam.cz, zkuste je poslat znova. Oficiální vyjádření seznam.cz:

Pozor! Email.cz/Seznam.cz, Zpožděné doručování zpráv

Vyskytuje se od: 12.12.2014 8:18:00 V současné době mohou někteří uživatelé pozorovat zpoždění při doručování pošty. Situace je způsobena přetížením jedné ze systémových komponent ochrany proti nevyžádané poště. Naše technické oddělení intenzivně pracuje na nápravě stavu. Za případné potíže se velice omlouváme. Aktualizace: Aktuálně odeslané zprávy jsou již doručovány ve standardním čase. Zpožděné zprávy budou doručeny v průběhu dnešního dne.

Předpokládáný čas vyřešení: 12.12.2014 18:00:00

DDoS útoky

10.12.2014 v odpoledních hodinách jsme identifikovali DDoS útoky na naše služby. Nebyli jsme jediní postižení, týkalo se to i dalších providerů. V době cca 14:30 - 17:00 mělo část naších služeb krátkovdobé výpadky. Problém byl po 17:00 vyřešen.

autoclean - automatické čištění

Některé webové systémy generují různé cache/tmp soubory, které je čas od času nutné promazat. Proto jsme pro Vás v rootu FTP připravili soubor autoclean s jehož pomocí si můžete nastavit automatické denní promazávání specifikovaných adresářů. Návod k použití je uvnitř souboru autoclean. Použití je velmi jednoduché, v případě dotazů neváhejte kontaktovat podporu.

Hromadné útoky na administrace

Poslední dobou se často opakují hromadné útoky na administrace, kde se útočníci snaží hrubou silou uhodnout přístupové hesla ke klientům. Vzhledem k počtu paralelních požadavků dochází často k odstavení daného webu. Doporučujeme použít .htaccess (pro CMS Joomla připraven v adresáři / administrator .htaccess_hostime) který odfiltruje požadavky útočících počítačů. Pro detailní nastavení kontaktujte podporu na .

Nový server s PHP 5.3

V březnu jsme nasadili nový moderní server s PHP 5.3 (eshley.hostime.cz). Všechny nové hostingy se již od 1.5.2013 zřizují na tomto serveru a od 1.3.2013 na něm v ostrém provozu běží desítky Joomla webů v různé konfiguraci. Nabízíme Vám možnost automatické migrace ze starého serveru na nový. Zájemcům stačí zaslat email s žádostí na . Je ale nutné z Vaší strany ověřit, že prezentace určená k převodu na nový server je s PHP 5.3 kompatibilní. Za nefunkčnost po automatickém převodu nemůžeme nést zodpovědnost. Starý server (agy.hostime.cz) bude nadále v provozu pro starší prezentace které s PHP 5.3 nejsou kompatibilní.

Joomla / JCE aktualizace

Pro všechny klienty, kteří u nás provozují CMS Joomla s editorem JCE, máme důležité varování. Je nutné používat aktuální verze CMS a komponent. Poslední dobou je detekováno velké množství zneužití webů skrz tyto komponenty, obzvláště jde-li o komponentu JCE verze 1.5.x. Pro kontrolu/aktualizace se obraťte na svého webmastera, případně na naši divizi webových služeb .

microsite

Administrační rozcestník

Po zadání Vaší domény Vás automaticky přesměrujeme na Váš administrační rozcestník:

 

Hostingová podpora

8 - 22 hod. (dohled nonstop)

pište na:

případně volejte na:
+420 777 320 277